">Seniori savladali KK Zapruđe - Košarkaški klub Samobor

Seniori savladali KK Zapruđe

U 3. kolu Prve muške lige naši seniori su kao gosti slavili kod ekipe KK Zapruđe, rezultatom 78:66. Utakmicu je pratilo 50-ak gledalaca u SŠD Boško Pepsi Božić.

Iako su domaćini dobro krenuli i poveli 14:4, naši su se ubrzo konsolidirali i doveli utakmicu u egal 18:18. Do kraja četvrtine domaćin je održao vodstvo 23:20. U drugoj četvrtini ekipe su se stalno smjenjivale u vodstvu i na veliki odmor se otišlo sa rezultatom 44:42.

U trećoj četvrtini su smo bili puno bolji protivnik i dobili smo je 10:18. Iako su u posljednjoj četvrtini domaćini krenuli u juriš, uspjeli su doći samo na 58:60. Naši su odbili napade mladića iz Zapruđa i ponovo otišli na nedostižnih 12 razlike, te su uspješno priveli utakmicu kraju i zasluženo trijumfirali 66:78. Susret je prelomljen u posljednjih pet minuta kada su naši momci ubacili četiri trice za pobjedu uz bučnu podršku vjernih navijača sa tribina.

Naše su predvodili Jakša Ivan Šola (valorizacija 24) i Nikola Ivanković po 19 poena (valorizacija 18) te Karlo Lukačić sa 17 koševa (uz koje je dodao i 9 skokova uz valorizaciju 25). Iako su svi igrači koji su nastupili odigrali jako dobro, posebna priča je Josip Škara koji je zabio samo 6 koševa, ali je pritom imao 11 asistencija i 8 skokova (valorizacija 19)…! Kod Zapruđa je Tomislav Garvanović zabio 15 koševa uz 10 skokova, Marko Bakula i Dorian Jelenek (7 skokova) po 14, a Kristijan Joksimović je zabio 11 koševa.

Iduću utakmicu igramo idući vikend u SD Samobor, protiv ekipe KK Kvarner 2010 iz Rijeke i nadamo se još jednoj pobjedi, iako su Riječani u odličnoj formi te imaju dvije uvjerljive pobjede i jedan poraz od samo 2 koša razlike i to protiv odlične ekipe KK Ribola Kaštela.

KK ZAPRUĐE  :  KK SAMOBOR  66 : 78 (23:20; 21:22; 10:18; 12:18)