">Kvarner 2010 prejak za Risove - Košarkaški klub Samobor

Kvarner 2010 prejak za Risove

Nažalost, naši seniori večeras nisu uspjeli osvojiti bodove protiv ekipe KK Kvarner 2010. Siniša Štemberger i društvo su bili prejaki za našu ekipu i potpuno zasluženo nose bodove u Rijeku.

Iako smo krenuli dobro i zakucavanjem Nikole Ivankovića, večeras našeg najboljeg igrača, a po meni i najboljeg igrača susreta, u 3. minuti poveli 11:5, gosti iz Rijeke su se brzo konsolidirali te su nas rezultatski sustigli, a do kraja četvrtine i prestigli (23:27).

Ista igra se nastavila i u drugoj četvrtini, a gosti su bivali sve ozbiljniji i opasniji. Naši nikako nisu mogli povezati akcije, gosti su zaigrali izuzetno agresivno u obrani i natjerali su nas na veliki broj grešaka, dozvolivši nam pritom da zabijemo samo 13 koševa, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 36:47.

Iako su gosti u trećoj minuti treće četvrtine otišli na 15 koševa razlike (38:53), konačno smo počeli igrati čvršće u obrani te smo u devetoj minuti došli na samo 3 koša zaostatka (56:59) te smo sada mi limitirali goste na zabijenih samo 14 koševa. Igrali su naši jako dobro u tim trenucima i pojavio se tračak nade da se može nešto učiniti u ovoj utakmici.

Nažalost, to se nije dogodilo. Šuterski smo izuzetno loše odigrali zadnju četvrtinu, zabivši samo 7 koševa. Nisu ni gosti bili baš raspoloženi, međutim, odigrali su onoliko koliko im je trebalo da rutinirano privedu utakmicu kraju, pobijedivši potpuno zasluženo rezultatom 63:74.

Uvjerljivo najefikasniji i najbolji u našim redovima bio je Nikola Ivanković koji je zabio 28 koševa (5 trica, 5 skokova, valorizacija 27…!), a donekle su ga pratili Karlo Lukačić sa 12, Jakša Ivan Šola sa 11 i Lukas Šuvak sa 10 postignutih koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili neuništivi Siniša Štemberger sa 17, Guštin Gvido sa 15, Jadrijev Nikola sa 13 i Andro Krstinić sa 12 postignutih koševa.

Iduće kolo idemo u prekrasni gradić Omiš na megdan još jednoj nezgodnoj ekipi KK Omiš Čagalj Tours, koju predvodi neuništivi veteran Ivan Mimica. Držimo palčeve da naši momci dođu do novih bodova na ovom teškom gostovanju.

KK SAMOBOR  :  KK KVARNER 2010   63 : 74  (23:27; 13:20; 20:14; 7:13)