">Poraz od Bosca - Košarkaški klub Samobor

Poraz od Bosca

U susretu 11. kola Prve muške seniorske lige, naši mladići, nažalost, nisu uspjeli doći do nove pobjede. Ovaj put, previsoka prepreka je bila ekipa KK Bosco, jedna izuzetno kvalitetna ekipa, koja se nalazi pri vrhu tablice i opravdano se bori za ulazak u najviši rang hrvatske košarke, HT Premijer ligu.
Naši mladići su odigrali izuzetno dobro prvo poluvrijeme, čak smo dobili i prvu četvrtinu (24:23) i kao posljedica takve igre je na poluvremenu svijetlilo na semaforu samo 41:45 u korist Bosca.
Dobro smo ušli u nastavak utakmice i držali se negdje do polovice treće četvrtine, kada se Bosco počeo malo-pomalo odvajati, da bi kraj četvrtine dočekali sa dvoznamenkastom dvoznamenkastom razlikom pogodaka (60:73).
Kako se utakmica bližila svom kraju, tako su naši momci tonuli sve više, što je za posljedicu imalo poraz od 21 koša razlike (67:88).
Najefikasniji u našim redovima bili su Nikola Ivanković sa 18, Jakša Ivan Šola sa 17, Josip Škara sa 14 i Franko Kalpić sa 10 postignutih koševa. U ekipi Bosca najefikasniji su bili Ante Smolić sa 18, Luka Krajnović sa 15, Luka Katura sa 13 i Leon Šljivarić sa 11 postignutih koševa.
Slijedeću utakmicu igramo idući vikend kod kuće, protiv ekipe KK Amfora iz Makarske.
KK SAMOBOR : KK BOSCO 67 : 88 (24:23, 17:22, 19:28, 7:15)