KK Zagreb prejak za Risove

24. listopada 2022.autor: Mirko Mandalinić0

U subotu smo u našoj dvorani dočekali ekipu KK Zagreb (ex. KK Zapruđe) i nažalost, doživjeli poraz rezultatom 82:100.

KK Zagreb je ovu sezonu promijenio roster i pojačao se za provjerene i sjajne igrače Stipu Krstanovića, prekaljenog internacionalca i nekadašnjeg reprezentativca Dinu Butorca i Brunu Levanića-Kutnog, jednog od najkvalitetnijih izdanaka samoborske škole košarke ikada, koji je ovu utakmicu odigrao poluozlijeđen i nije mogao pokazati sve svoje kvalitete s kojima provjereno raspolaže.

Od samog početka utakmica je krenula loše po nas. Obrana nikako nije štimala, što je imalo za posljedicu čak 30 primljenih koševa u prvoj četvrtini. Ni u drugoj četvrtini nije bilo puno bolje u obrani, s tim da nam je napad bio još lošiji nego u prethodnoj četvrtini, te smo odmor dočekali u minusu od 22 koša razlike (32:54).

U drugom poluvremenu zaigrali smo napadački ipak nešto bolje, čak smo i dobili te obadvije četvrtine, međutim, nikako nismo pronalazili rješenja u obrani za Dinu Butorca i Stipu Krstanovića, koji su uz Kristijana Joksimovića i Doriana Jeleneka, koji su nas uneredili u prvom poluvremenu, kreirali konačni uspjeh i pobjedu zagrebaša i koji nam nisu ni u jednom trenutku dozvolili da se približimo na rezultat koji bi nam bar donekle dao nadu da možda možemo pobijediti u ovoj utakmici.

Jedini koji se u ovoj utakmici ravnopravno, baš muški, nosio sa protivnicima bio je Borna Živković, koji je imao malu pomoć u Domagoju Samcu, ali su njih dvojica ipak bili premalo za nešto više od uvjerljivog poraza.

Najprecizniji u našoj ekipi bili su spomenuti Borna Živković sa 29 i Domagoj Samac sa 12 zabijenih koševa. U ekipi zagrebaša Kristijan Joksimović i Dino Butorac sa po 22, Dorian Jelenek sa 19 i Stipe Krstanović sa 14 ubačaja, bili su nosioci pobjede svoje ekipe.

Slijedeću utakmicu igramo na ušću rijeke Cetine u more, prekrasnom gradiću Omišu, protiv istoimenog domaćina i nadamo se da bi možda mogli iznenaditi domaćina koji ima jednu pobjedu više od nas.

KK SAMOBOR  :  KK ZAGREB  82 : 100  (18:30, 14:24, 26:24, 24:22)

KK SAMOBOR

Borna Živković 29, Domagoj Samac 12, Dean Popović 9, Daniel Pavičić 7, Kruno Macner 6, Marin Jakšić 6, Filip Vranješ 4, Luka Kujundžić 4, Franko Kalpić 3, Roko Sedlar 2, Marijano Glasnović 0, Dominik Rašić 0.

Trener: Marin Sedlar

KK ZAGREB

Kristijan Joksimović 22, Dino Butorac 22, Dorian Jelenek 19, Stipe Krstanović 14, Dorian Benković 9, Pavao Turić 8, Bruno Levanić-Kutni 4, Dominik Joksimović 2, Žarko Parlov 0, Marin Bago 0, Dario Čorko 0.

Trener: Edin Hadžić

Komentiraj

Vaša e-mail adresa neće biti javno objavljena. Obavezna polja označena su *

Košarkaški klub Samobor ©2026. Sva prva pridržana