">Risovi rastužili Fortunu - Košarkaški klub Samobor

Risovi rastužili Fortunu

Utakmicom između naših juniora i ekipe KK Fortuna iz Zaprešića završena je sportska subota za naše selekcije.
Nisu Risovi ni u jednom trenutku dozvolili da ekipa Fortune uopće dođe u situaciju da osvoji dva boda u našoj dvorani. Od početka su dominirali u svim elementima košarkaške igre i jasno su dali do znanja našim sportskim prijateljima iz Zaprešića, da ovdje jednostavno nemaju što tražiti.
Nakon prvih pet minuta utakmice je bilo 12:0 za naše, a nakon deset minuta igre je već bilo 17 koševa razlike (po 10 koševa Gabrijela Mustafića i Luke Žganjera), da bi se na poluvrijeme otišlo rezultatom 53:25.
Nisu se naši mladići opustili ni u trećoj četvrtini i konstantno su podizali rezultat u svoju korist, a u zadnjoj četvrtini su u jednom trenutku vodili i 41 koš razlike (94:53). Tek su u zadnjih 2-3 minute dopustili gostima da smanje razliku i završe utakmicu rezultatom 99:64.
Svi naši momci su odigrali odlično, a najefikasniji je bio još uvijek rekonvalescent Luka Žganjer sa 36 zabijenih koševa, pokazavši koliko je uistinu nedostajao svojoj ekipi u zadnjih par mjeseci. Asistirali su mu Gabrijel Mustafić sa 19, Lovro Sedlar sa 17 i Dorian Lončarić sa 16 postignutih koševa. Kod gostiju Karlo Martinčić sa 23, Dominik Brekalo sa 14 i Lovro Bolšec sa 13 ubačaja, bili su precizniji od ostalih članova ekipe.
KK SAMOBOR : KK FORTUNA 99 : 64 (23:7, 30:18, 22:16, 24:23)