">Juniori savladali Sesvećane - Košarkaški klub Samobor

Juniori savladali Sesvećane

Juniori su lijepo otvorili ovaj vikend pobjedom nad ekipom KK Sesvete rezultatom78:64.
Veliko je to ohrabrenje za naše momke koji su konačno koliko-toliko bili kompletni (još uvijek bez Luke Žganjera, a nedostajali su i Marko Musa i Vito Hrs) sa povratnicima juniorima Gabrijelom Mustafićem i Dorianom Lončarićem, čiji je povratak podigao razinu ekipe i koji su pomogli Lovri Sedlaru i ostalim dečkima u pobjedi nad neugodnim Sesvećanima. U našoj ekipi je ovu utakmicu, osim kadeta, nastupio i jedan predkadet Ferdo Kelečić, od kojega puno očekujemo u budućnosti.
Već u prvoj četvrtini smo otišli na 10 razlike, a u drugoj u jednom trenutku i na 20 koševa viška (43:23 u 17. minuti utakmice), što se na kraju pokazalo kao nedostižna razlika za goste.
Pokušali su i oni napraviti preokret u trećoj četvrtini, međutim najdalje su došli do -5 (55:50 u 28. minuti) i nakon toga su naši dečki dodali gas i ponovo odjurili na dvoznamenkastu prednost, koju su održali do kraja utakmice (78:64).
Ovaj put smo imali čak četiri igrača koji su postigli dvoznamenkasti broj koševa, Gabrijel Mustafić sa 21, Lovro Sedlar sa 20, Dorian Lončarić sa 17 i Oliver Magdić Govedarica sa 16 postignutih koševa. Kod gostiju su se najviše istakli najbolji strijelac utakmice Ivan Bjeliš sa 29 postignutih koševa i Marijan Rimac sa 13 ubačaja.
Što reći nakon ovakve pobjede nego bravo momci, samo naprijed, rad i trud će se uvijek isplatiti, prije ili poslije….!
KK SAMOBOR : KK SESVETE 78 : 64 (20:10, 27:27, 17:18, 14:9)