2017-10-2216:202. kadetska liga centar2017/2018440'

Momčad1234TIshod
KK Velgor kadeti179242474Pobjeda
SMB1212111449Poraz

Analiza

Kadetska ekipa KK Samobor je u nedjelju 22.10.2017. godine gostovala u N. Čiču kod odlične ekipe KK Velgor. Oslabljeni “Risovi” su u utakmicu krenuli furiozno i poveli rezultatom 0:8 te su već u trećoj minuti natjerali domaćeg trenera na time-out. Nakon time-outa, domaći se konsolidiraju i preuzimaju igru u svoje ruke. Unatoč bolje igre domaćina, “Risovi” se nisu dali i utakmica je uglavnom proticala u egalu ili minimalnom vodstvu domaćina. Poluvrijeme je završilo rezultatom 26:24 za domaću ekipu.

U nastavku utakmice “Risovi” ponovo navaljuju na koš domaćina i prelaze u vodstvo od 3 koša razlike. Domaćini ponovo uzvraćaju te dolaze u laganu prednost. Rezultat je cijelo vrijeme bio u egalu do ključnog trenutka utakmice, a to je izlazak Jakova Kontaka iz igre zbog pet osobnih grešaka u 28. minuti utakmice. Od tog trenutka domaćin u potpunosti preuzima konce igre u svoje ruke te lagano privodi kraju utakmicu koja završava rezultatom 74:49 za domaće. Kao kuriozitet navodimo da su u zadnjoj četvrtini “Risovi” promašili 10 slobodnih bacanja.

Unatoč porazu, naši kadeti su odigrali dobru utakmicu, hrabro se noseći tokom 2/3 utakmice sa izuzetno kvalitetnim protivnikom.

Pohvale zaslužuju svi, a dvoznamenkasti broj koševa su u našoj ekipi postigli Marko Milakara sa 13 i Jakov Kontak sa 12 postignutih koševa.