2017-11-2219:30Druga liga centar (M)2017/2018640'

Suci: Muhvić, Glavurdić, Stvorić – Zagreb. Gledaoca: 40.

Strijelci

KK SAMOBOR: Lovro Mandalinić 16, Marko Šilobod 14, Bruno Levanić-Kutni 13, Bruno Srabotnak 11, Nikša Šiljezar 10, Luka Živko 7, Dario Gazić 6, Josip Škara 4, Mateo Gionechetti-Prahin, Matej Levanić. Trener: Marin Sedlar.

PETAR ZRINSKI: Filip Tomić 20, Tomislav Matoić 14, Zvonimir Pašalić 12, Tomislav Prstec 12, 11Tomislav Bošnjak 4, Josip Popović 2, Zvonimir Pavić 2, Luka Horvat 2, Vedran Mikac, David Žeger. Trener: M. Bolčić.

Košarkaši Samobora pobijedili su na gostujućem terenu ekipu Petar Zrinski iz Vrbovca s rezultatom 68:81. Dobrom obranom i organiziranim i učinkovitim napadima Samoborci krajem prve četvrtine ostvaruju solidnu prednost od 13:26. U drugoj četvrtini nakon izmjena Samoboraca i promišljanja igrača ‘lako ćemo privesti utakmicu kraju’, preslabom obranom dozvoljeno je domaćinima da se razigraju i dobiju samopouzdanje, te igrajući punom snagom početkom zadnje četvrtine dolaze do izjednačenja rezultata 59:59. To je bio signal Samoborcima na alarm, prešlo se na puno angažiraniju obranu. Presing obranom s udvajanjima po cijelom terenu izmorili su domaće igraće koji gube lopte u nizu, a Samoborci u jednoj seriji kontranapada učinkovito ih realiziraju za ponovno vodstvo od petnaestak koševa razlike za mirniju završnicu, te konačnu i zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Lovro Mandalinić sa 16 i Marko Šilobod s 14 koševa. Kod Petar Zrinskog najučinkovitiji su bili Filip Tomić s 20 i Tomislav Matoić s 14 koševa.