Tijesan poraz u Dubrovniku

12. listopada 2025.autor: Mislav Maroević

U 3. kolu SuperSport Premijer lige “Risovi” su na najdaljem gostovanju doživjeli tijesan poraz. Momčad Dubrovnika slavila je rezultatom 83:80 iako se ne možemo oteti dojmu da su naši košarkaši mogli do pobjede. Doduše, domaćini su furiozno krenuli u dvoboj, poveli s 10:0, i do kraja prve četvrtine zadržali prednost od 8 koševa razlike. Druga dionica susreta protekla je u izjednačenoj igri i završena je s neodlučenih 20:20.

U drugom poluvremenu znatno bolje izdanje “Risova” koji taj dio utakmice rješavaju u svoju korist 25:20. A onda u zadnjih deset minuta dramatična završnica u kojoj su Samoborci prvi puta došli u vodstvo od 4 koša razlike, no Dubrovčani se uspijevaju vratiti i na kraju ostvaruju prvu ovosezonsku pobjedu.

U dubrovačkim redovima posebno su se istaknuli Petar Dubelj s 21 košem i 3 asistencije, Lukša Andrić s 19 koševa i 10 skokova te Ivan Gulin s 14 koševa i 5 asistencija, dok su kod Samoboraca najraspoloženiji za igru bili Dino Cinac sa 20 koševa, 13 skokova i 6 asistencija, i Glen Burns s 13 koševa.

SUPERSPORT PREMIJER LIGA – 3. KOLO

DUBROVNIK – SAMOBOR 83:80 (22:14, 20:20, 20:25, 21:21)

Dubrovnik, dvorana Gospino polje, Gledatelja: 300

DUBROVNIK: Wheeler 14, Dubelj 21, Loncović 5, Vodopija 2, Gulin 14, Bačić, Klarić, Vinčić, Frančešević 8, Gašparac, Bijelić, Andrić 16

Trener: Goran Gunjević

SAMOBOR: Burns 13, Krajnović 10, Mandalinić 10, Čakarun 4, Kos 7, Mirčeta, Cinac 20, Šola, Pleadin 10, Sedlar, Drakulić, Porobić 6

Trener: Petar Babić

U slijedećem 4. kolu naši “Risovi” ugostit će aktualne prvake Hrvatske, momčad Zadra. Ta se utakmica igra u Samobor Areni u petak, 17.listopada od 19 sati.

Košarkaški klub Samobor ©2025. Sva prva pridržana