">Risovi donijeli bodove iz Kaštela - Košarkaški klub Samobor

Risovi donijeli bodove iz Kaštela

SD Sokolana, Kaštel Sućurac, 15.02.2020. g., utakmica 16. kola Prve muške lige, gledalaca 50.

KK Ribola Kaštela : KK Samobor 78:87 (45:40)  (26:13, 19:27, 16:26, 17:21)

KK Ribola Kaštela

Marasović Frano 19, Rašetina Ivan 16, Baldwin Johnny Leonard 10, Bilandžić Martin 10, Elez Krešimir 10, Svalina Ivan 8, Vručinić Marin 5, Vidović Josip 0, Sanader Jakov 0, Murko Luka 0, Biočić Toni 0, Krešić Mario 0.

Trener: Damir Rančić

KK Samobor

Mandalinić Lovro 21, Levanić-Kutni Bruno 18, Škara Josip 14, Branković Danko 13, Radulović Filip 9, Gionechetti Prahin Mateo 6, Ivanković Nikola 4, Miletić Vanja 2, Sedlar Roko 0, Đurinović Tomislav 0.

Trener: Zdravko Radulović

Krenuli smo na put rano ujutro u subotu i nakon lagane vožnje stigli u suncem okupanu Dalmaciju, u Kaštel Sućurac. Konačno smo otišli na put, a da nas putem nije pratila kiša. Komentirali smo da nas je u dosadašnjim putovanjima svaki put pratila kiša i ružno vrijeme. Nadali smo se da će tako biti i u povratku, a i da će naši momci pobijediti u današnjoj utakmici. Naš optimizam smo gradili i na rezultatu iz prve utakmice u kojoj smo, u Samoboru, pobijedili naše današnje domaćine sa 84:69.

Kao po nekom nepisanom pravilu, opet smo ušli loše u utakmicu. Slabo smo igrali u obrani, a centar domaćina Frano Marasović je zabijao koševe iz svake pozicije. U napadu smo bili bezidejni uz puno promašaja, tako da se razlika u korist Kaštelana penjala iz minute u minutu da bi u zadnjoj sekundi Ivan Svalina zabio tricu za najveće vodstvo domaćina od 26:13.

Nakon što su početkom druge četvrtine Kaštelani zabili koš za svoje najveće vodstvo na utakmici (28:13), naši dečki su se trgnuli i konačno počeli igrati kako treba. Kao da im je trebalo malo vremena da se zagriju i da im se opuste noge ukočene od puta. Stisnuli smo u obrani, što je rezultiralo laganijim koševima u napadu. Počeli smo stizati domaćine, da bi Josip Škara u zadnjoj sekundi nakon solo prodora, postavio rezultat poluvremena 45:40.

U treću četvrtinu smo ušli sjajno i nakon samo dvije minute preokrenuli rezultat (47:48), učinivši u tom periodu seriju od 0:8…! Odlično smo igrali u obrani, a istovremeno efikasno u napadu. Razletili smo se po terenu i do kraja četvrtine smo zabili 26 koševa, a pritom smo dozvolili domaćinu samo 16 ubačaja. Četvrtina je završila rezultatom 61:66.

Posljednju četvrtinu smo rutinirano odigrali, pritom održavajući rezultat na sigurnoj razlici. Pokušavali su domaćini smanjiti rezultat, ali im naši dečki nisu to dozvoljavali. Opet smo odigrali čvrsto u obrani, a strpljivo smo gradili u napadu. Nakon koša Matea Gionechettia Prahina, minutu i pedeset sekundi prije kraja, otišli smo na najviših 11 koševa razlike (72:83) i tada je svima u dvorani bilo jasno da bodovi odlaze u Samobor. Konačni rezultat ove utakmice je bio 78:87.

Našu momčad su predvodili igrači koji su zabili dvoznamenkasti broj koševa: Lovro Mandalinić sa 21 (4 skoka, 2 asista, 1 oduzeta lopta, val. 16), Bruno Levanić-Kutni sa 18 (6 skokova, 5 asista, 3 oduzete lopte, val. 25), Josip Škara sa 14 (4 skoka, 6 asista, val. 16) i Danko Branković sa 13 (12 skokova, 3 asista, 2 blokade, val. 23) postignutih koševa. I ostali igrači koji su nastupili dali su veliki doprinos u ovoj vrijednoj pobjedi. Domaćine su predvodili Frano Marasović sa 19, Ivan Rašetina sa 16 zabijenih koševa te Johnny Leonard Baldwin, Martin Bilandžić i Krešimir Elez koji su zabili po 10 koševa.

Po prvi put, na putu kući nas nije pratila kiša…

Slijedeću utakmicu igramo u subotu, 22.02.2020. godine u 17,00 sati, u SŠD “Boško Božić-Pepsi”, Trnsko, Zagreb, protiv ekipe KK “Bosco”.

Risovi, idemo dalje, hrabro i sa vjerom u sebe, ponoviti hrabru i čvrstu igru i donijeti novu pobjedu klubu…!