95 : 83 (45 : 44)

(24:20,21:24,24:16,26:23)

SAMOBOR: Marko Šilobod 25, Lovro Mandalinić 20, Jakša Milatić 12, Niko Gril 12, Mateo Gionechetti-Prahin 10, Ivan Bilić 11, Zvjezdan Imbert 3, Nikša Šiljezar 2, Marko Marcelić, Lovro Jelić, Mark Knezović. Trener: Matija Brkljačić.

BOSCO: Filip Tušek 19, Ante Bubalo 16, Lovro Reljanović 12, Marin Kuga 9, Alan Baričević 8, Filip Čulek 8, Zvonimir Ćutuk 6, Ivan Gazić 5, Petar Božek, Nikola Ivanković. Trener: Goran Perić.

Zadnjih desetak kola vodeća ekipa KK Bosca iz Zagreba, nakon fenomenalne igre Samoboraca, pokleknula je u Samoboru izgubivši s rezultatom 95:83 i tako u zadnjem kolu lige prepustila prvenstvo i ulazak u prvu ligu ekipi Agrodalma iz Zagreba dok su Samoborci ove godine s najmlađom ekipom lige osvojili odlično 5 mjesto s velikim ambicijama da na jesen, sada dosta iskusniji, napadnu i prvo mjesto A2 lige Centar. U prvom poluvremenu obje ekipe u vrlo discipliniranoj i učinkovitoj igri izmjenjuju se u vodstvu. U nastavku Samoborci pojačavaju igru u obrani, dok gosti pomalo nervozni i pod imperativom pobjede padaju u koncentraciji i to u prijelomnim trenucima utakmice. Samoborci do kraja treće četvrtine ostvaruju desetak koševa razlike koje uz frenetično bodrenje publike, koja svaku atraktivnu i učinkovitu akciju nagrađuje zasluženim pljeskom, ne ispuštaju iz ruku do kraja utakmice za na kraju veliko slavlje i zasluženu pobjedu nad vodećom ekipom lige. Kod odličnih Samoboraca uz čak šestoricu s dvoznamenkastim učinkom koševa briljirali su Marko Šilobod s 25 i Lovro Mandalinić s 20 koševa. Uz njih veliki doprinos pobjedi je dao organizator igre Jakša Milatić s 12 koševa i 7 asistencija. Treba pohvaliti i trenera Samobora Matiju Brkljačića koji je ove sezone s ovom mladom ekipom Samoboraca napravio više nego odličan posao. Kod Bosca najučinkovitiji je bio nekad i igrač Samobora Filip Tušek s 19 koševa.