2017-10-2817:15Druga liga centar (M)2017/2018240'

Momčad1234TIshod
KK Dubrava2729192499Pobjeda
KK Samobor2127242193Poraz

Analiza

Košarkaši Samobora u derbiju 2. kola II lige Centar seniora izgubili su u gostima od ekipe Dubrave iz Zagreba s rezultatom 99:93. Nakon početnih 8:0 za Dubravu Samoborci ne uspijevaju do poluvremena anulirati prednost. U obrani curilo na sve strane tako da je domaćin u polovremenu imao vodstvo 56:48. Početkom drugog poluvremena pogodila se dobra petorka Samoboraca koja početkom sedme minute uspijeva povesti par razlike, međutim već vidno umorni Samoborci ostaju tri minute bez koša tako da domaćini s desetak koševa u nizu ponovo vraćaju prednost. Slična priča se ponovila i u nastavku utakmice kada su Samoborci pola minute prije kraja utakmice s desetak koševa u nizu smanjili na samo dva koša zaostatka. Međutim u zadnja dva napada ostaju bez koncentracije i pogodaka dok domaćini oba napada pogađaju i zasluženo slave. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Luka Živko s 26 i Lovro Mandalinić s 20 koševa. Kod Dubrave najučinkovitiji je bio Kristijan Šutalo s 22 koša.

Strijelci

Dubrava
    Kristijan Šutalo 22, Fran Vujić 15, Ante Smolić 14, Filip Šimović 13, Stipe Čubrić 10, Petar Perić 10, Karlo Kos 9, Nikola Mažar 6, Jure Rezo 0, Karlo Ojdanić 0, Ivan Jakša Šola 0, Paško Filić 0.
    Samobor
    Luka Živko 26, Lovro Mandalinić 20, Josip Škara 16, Niko Gril 11, Bruno Levanić-Kutni 6, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Dario Gazić 6, Marko Šilobod 2, Nikša Šiljezar 0, Bruno Srabotnak 0.

Suci: Prpić, Palavra – Zagreb, Mirilović – Karlovac. Gledaoca: 60.

Izjave*

Darko Krunić, trener Dubrave: ”Mislim da su dečki ostavili srce na terenu, i da smo izgubili ja bih im čestitao u svlačionici.  Vidio sam želju kod mojih igrača i u ovom svojevrsnom derbiju gdje su se sastale momčadi koji pretendiraju na vrh zasluženo smo pobjedili, a svi ističu da se prvenstvo osvaja na ”malim” utakmicama pa nam ostaje vidjeti hoće li to biti tako”.

Marin Sedlar, trener Samobora: ”Zaslužena pobjeda Dubrave, a osnovni problem naše momčadi je bila obrana jedan na jedan gdje nas je Dubrava lagano probijala i kada primiš gotovo 100 poena teško možeš očekivati da ćeš dobiti utakmicu”.