86 : 88 (45 : 43)

(18:19,27:24,21:24,20:21)

SAMOBOR: Marko Šilobod 20, Niko Gril 17, Mateo Gionechetti-Prahin 16, Jakša Milatić 11, Lovro Mandalinić 11, Nikša Šiljezar 6, Marko Marcelić 5, Mark Knezović, Ivan Bilić, Zvjezdan Imbert. Trener: Matija Brkljačić.

AGRODALM: Dorian Ribarić 28, Domagoj Matić 16, Ante Žužul 14, Branimir Devčić 11, Nikola Baran 8, Ivan Ćosić 5, Andrej Ceraj 4, Tomislav Salopek 2, Tomo Lončar, Miroslav Zadro. Trener: Joško Garma.

Košarkaši Samobora u 29 kolu A2 lige seniora izgubili su na domaćem terenu u rijetko viđenoj dramatičnoj završnici od ekipe Agrodalma iz Zagreba s rezultatom 86:88. U nekoliko navrata Samoborci imaju pet šest koševa prednosti i tada teže nepotrebnim atrakcijama tako da se gosti uvijek vraćaju u igru. Polovicom zadnje četvrtine Samoborci su se uspavali u obrani i u napadu, što gosti koriste i 2 minute prije kraja utakmice ostvaruju svoju najveću prednost od 10 koševa razlike. Međutim tada Samoborci odličnim presingom i osvojenim loptama pogađaju seriju od 10 koševa i 15 sekundi do kraja utakmice poravnavaju rezultat. Nakon minute odmora gosti izvađaju loptu pod košem Samoboraca koji po svojem dogovoru odmah rade osobnu da bi eventualno u zadnjem napadu tricom ostvarili pobjedu. Međutim najbolji igrač Agrodalma Riibarić pogađa oba bacanja za vodstvo od 86:88. U zadnjem napadu Samoborci nakon slabo izrađene akcije iz teške pozicije 5 sekundi prije kraja promašuju tricu za pobjedu i tada u velikoj gužvi u reketu uspijevaju još 3 puta skočiti i pucati po košu ali brzopleto tako da su propale i te šanse za produžetak, a sve na veselje gostiju kojima je samo pobjedu dva kola prije kraja prvenstva još bila šansa da ostanu s vodećim Boscom u trci za prvaka i ulazak u prvu ligu, a sve će se odlučivati za dva tjedna u zadnjem kolu kada Samoborcima u goste dolazi vodeća ekipa Bosca. Kod Samoboraca istakli su se Marko Šilobod s 20, Niko Gril sa 17 i Mateo Gionechetti-Prahin sa 16 koševa. Kod Agrodalma najučinkovitiji je bio nekadašnji igrač Samobora Dorian Ribarić s 28 koševa.