0%
0%
0%

Analiza

Dana 02.12.2017. godine juniori su u SD Samobor ugostili juniorsku ekipu KK Cibone. Naši juniori su ponovo nastupili oslabljeni bez Vlade Antolovića, Frana Grgića, Lovre Miljkovića, Filipa Crnića Palčeca, ali sa povratnicima Kristijanom Ivičekom i Karlom Filipovićem, koji je utakmicu odigrao pod “ručnom kočnicom”.

Odmah na zagrijavanju bila je očita izrazita visinska i fizička nadmoć gostiju iz Zagreba te je bilo vidljivo da naše Risove čeka teška borba u današnjoj utakmici.

Međutim, naši mladići su u susret ušli hrabro i sa željom da se što bolje suprotstave renomiranom protivniku i što kvalitetnije odigraju ovu utakmicu.

Cijelu utakmicu vodila se velika borba, a prva četvrtina je bila izjednačena i tek pred kraj iste su igrači Cibone otišli na koliko-toliko opipljivu prednost (15:21).

U drugoj četvrtini došla je do izražaja “duža gostujuća klupa” i unatoč hraabroj borbi naši Risova, ekipa Cibone se počela polako rezultatski odvajati tako da je u osmoj minuti četvrtine Cibona otišla na 20 koševa razlike (28:48), a naši mladići su tek pred kraj četvrtine smanjili rezultat i otišli na odmor sa koliko-toliko prihvatljivom razlilom (34:50).

U nastavku je Cibona malo-pomalo lomila otpor naše ekipe i zahvaljujući izvrsnom Luki Cvitanoviću koji je u tom periodu zabio 12 koševa (2 trice) i koja je u sedmoj minuti četvrtine otišla na velikih 27 razlike (46:73). Do kraja četvrtine smo malo uspjeli smanjiti rezultat i četvrtina je završila rezultatom 52:75.

Cibona je i nastavku držala Risove na istoj rezultatskoj udaljenosti te su u petoj minuti došli do svoje najveće prednosti od 29 koševa razlike (60-89). U tom trenutku Risovi se bude i naprosto razbijaju igru Cibone, smanjujući konstantno rezultat da bi na dvije minute prije kraja stigli na samo 12 koševa zaostatka (79:91) i zabivši Ciboni u tri minute nestvarnih 19 koševa i primivši samo 2. Briljirali su u tim trenucima naši  Lovro, Kristijan, Marko i Karlo zatrpavši koš Cibone.

Uvidjevši da ipak ne mogu stići Ciboninu prednost, trener Risova je u zadnje dvije minute dao priliku našim poletarcima, Roku Sedlaru i Marku Milakari, da i oni pokažu što znaju, što su i pokazali izigravši u jedenoj akciji cijelu obranu Cibone i prava je šteta što Roko nije zabio zicer u tim trenucima. Cibona je u posljednjoj minuti postavila konačni rezultat (79:95).

Naši dečki su, iako prorijeđeni ozljedama i bolešću, pružili dostojan i hrabar otpor velikoj Ciboni, a čak četiri igrača su bila dvocifrena: Marko Matijaščić sa 23, Lovro Jelić sa 16, Kristijan Iviček sa 15 i Karlo Filipović sa 14 postignutih koševa.