">2. dio sezone: rezime - Košarkaški klub Samobor

2. dio sezone: rezime

Nakon prestanka treniranja i igranja mlađih kategorija, seniori su ipak dobili dozvolu da nastave s treninzima i utakmicama te je prvenstvo nastavljeno nakon što su sva preostala kola prvog dijela pomaknuta za tjedan dana. U nastavku vam donosimo pregled svih utakmica i događanja u periodu do kraja sezone te kako nastavljamo dalje.

VIII. kolo smo igrali doma protiv KK Ribola Kaštela i izgubili smo rezultatom 61:75. Utakmicu smo loše otvorili i postigli samo 7 poena u prvoj četvrtini, no nakon toga smo polako smanjivali razliku i došli na samo -3, no bez Antonia Kraljića i još nekih ozlijeđenih igrača nismo imali snage da preokrenemo utakmicu na svoju stranu. U pobjedničkoj ekipi Ribola Kaštele najučinkovitiji Martin Bilandžić s 18 koševa, Ivan Svalina dodao je 11 poena i 8 asistencija, Ivan Rašetina 13 poena i 7 skokova. Kod nas se istakao Filip Vranješ s 19 koševa i 12 skokova.

IX. kolo nije odigrano u zadanom terminu zbog odgode uzrokovane koronavirusom u ekipi KK Sesveta te smo gostovali kod njih 13.1. te upisali vrlo važnu pobjedu rezultatom 63:80. Utakmicu smo otvorili odličnom serijom 17-0 te više nismo ispuštali vodstvo iz ruku iako su domaćini u par navrata dolazili blizu uspjeli smo obraniti sve njihove pokušaje i zadržati vodstvo do kraja. Najefikasniji u našoj ekipi bili Kraljić s 20 i Šebalj s 14 poena dok je kod domaćina najbolji strijelac bio Matej Krajačić s 15 poena.

X. kolo smo ugostili lidera prvenstva KK Cedevitu Junior koji nas je pobijedio rezultatom 78-88. Utakmicu smo otvorili s malo koševa i nismo mogli odgovoriti jakoj obrani Cedevite. U nastavku utakmice smo se sabrali i u zadnjoj četvrtini smo uspjeli doći ispod 10 razlike, ali nažalost nismo imali snage da okrenemo susret u svoju korist. Kod Cedevite Junior najučinkovitiji Sven Smajlagić s 20, a kod Samobora Dario Kuzmanović i Antonio Kraljić oba s po 22 koša.

Ovdje smo igrali i utakmicu IV. kola koja se igrala 22.12. zbog odgode u prvotnom terminu zbog zaraze koronavirusom ekipe KK Dubrovnika. Utakmicu smo otvorili odličnom obranom na glavnim igračima Dubrovnika te poveli i nismo više ispuštali to vodstvo. Predvođeni smo odličnom šuterskom večeri Antonia Kraljića koji je postigao 33 poena uz šut za 3 10 od 15. Uz njega naši najefikasniji igrači bili su Luka Babić s 19 i Dario Kuzmanović s 15 poena dok je kod domaćina najbolji strijelac bio Nikola Došen s 30 poena.

XI. kolo smo gostovali kod KK Zapruđa i upisali poraz 68-66. Utakmica je bila tvrda i s malim brojem koševa i u takvoj utakmici su se domaćini bolje snašli dok mi nismo uspjeli realizirati posljednji napad za pobjedu. Najučinkovitiji igrači domaćina bili su Garvanović s 18 poena te jelenek s 15 i Ribarić s 14 poena. U našoj momčadi istaknuli su se Dario Kuzmanović s 19 poena te povratnik nakon mononukleoze Bruno Levanić-Kutni s 15 poena i 10 skokova.

XII. kolo je ponovno odgođeno od prvotnog termina te smo kod KK Pule 1981 gostovali 24.2. te smo upisali vrlo važnu pobjedu 91-99 u produžetku (83:83 regularni dio). Utakmica u kojoj je bilo čak 17 promjena vodstva na kraju je otišla na našu stranu nakon produžetka. Našu momčad predvodili su Bruno Levanić-Kutni s 28 poena i 8 skokova te Antonio Kraljić s 34 poena dok su Pulu predvodili Evan Wardlow s 19, Niko Travica s 18 te Martin Klepo sa 17 poena.

XIII. kolo smo ugostili KK Omiš Čagalj Tours te u skoro pa reprizi infarktne završnice iz Omiša gosti su upisali pobjedu 74-75 nakon 3 pogođena slobodna bacanja Matea Zonjića 2 sekunde prije kraja susreta. Kod gostiju su najučinkovitiji bili Ivan Mimica s 28 poena te Mateo Zonjić sa 16 poena. Dok je za našu ekipu najviše postigao Filip Vranješ s 19 poena dok su ga slijedili Bruno Levanić-Kutni sa 17 i Dario Kuzmanović 16 poena.

XIV. kolo smo gostovali kod KK Bosca te upisali poraz 92-84. Većinu utakmice smo se držali s ekipom koja pretendira na ulazak u Premijer ligu, no na kraju se njihova pojedinačna kvaliteta ekipe i dugačka rotacija pokazala uspješnijom od naše. Kod domaćina najbolji su bili Petar Babić s 22 i Luka Katura s 20 poena dok su naše predvodili Antonio Kraljić s 20 te Dario Kuzmanović sa 16 poena.

XV. kolo smo na domaćem terenu upisali poraz od KK Dubrovnik 59-65. Iako smo bili bez bitnih igrača Antonia Kraljića (ozljeda leđa) i Daria Kuzmanovića (samoizolacija) uspjeli smo odigrati dobru utakmicu prve dvije i pol četvrtine i tada smo imali vodstvo od 17 razlike, no Dubrovnik je počeo smanjivati vodstvo i na kraju su uspjeli rezultat okrenuti u svoju korist. Najučinkovitiji igrač kod nas je bio Bruno Levanić-Kutni s 22 poena dok je kod gostiju najbolji bio Domagoj Vrkić s 20 poena.

XVI. kolo smo igrali u gostima kod KK Jazina Arbanasi te izgubili u produžetku 98-95(84:84). Prije ove utakmice dogodila se promjena u stručnom stožeru seniorske ekipe jer se klub sporazumno rastao sa Zdravkom Radulovićem koji je zbog osobnih stvari otišao s mjesta glavnog trenera, a vođenje ekipe je preuzeo njegov pomoćnik Vanja Uzelac. U utakmici protiv Jazina nismo imali Antonia Kraljića i Daria Kuzmanovića na raspolaganju te smo unatoč toga pokazali jako dobru borbu i rezultatsku neizvjesnost s ekipom iz vrha tablice unatoč toma što smo u 45 minuta utakmice zabili 1 tricu i to u produžetku. Kod domaćina najučinkovitiji igrač bio je Filip Paponja s 23 poena, a Dino Butorac, Tomislav Buljan i Marko Šarac zabili su 16 poena dok je su u našoj ekipi najbolji bili Luka Babić s 34 te Bruno Levanić-Kutni s 31 poenom.

XVII. kolo smo ugostili KK Dinamo i upisali poraz 75-80. Utakmica je bila napeta i bliska gdje smo još jednom pokazali da je mala razlika u ovoj ligi između gornjeg i donjeg doma ove lige, ali iskustvo i individualna kvaliteta su ponovo prevagnuli na stranu našeg protivnika. Kod gostiju su najučinkovitiji bili Marko Jurić s 24 te Hrvoje Garafolić s 21 poenom. Za našu momčad su najučinkovitiji bili Antonio Kraljić s 22 i Bruno Levanić-Kutni sa 16 poena.

XVIII. kolo smo igrali u Rijeci protiv KK Kvarnera 2010. U tom tjednu smo u srijedu igrali nadoknadu utakmice protiv Pule i upisali važnu pobjedu te nismo uspjeli se dovoljno regenerirati za utakmicu protiv Kvarnera te su domaćini pobijedili 81-64  na krilima iskusnih Perkovića i Štembergera koji su pokazali svoje iskustvo i kvalitetu na parketu protiv naše mladosti. Pozitivna točka ove utakmice je što su svi igrači dobili minute što je pogotovo korisno za mlade nade Roka Spaseskog i Gabrijela Mustafića na koje će klub svakako računati u budućnosti.

XIX. kolo smo gostovali kod KK Ribole Kaštele te upisali poraz nakon produžetaka 90-83 (76:76). Još jednu utakmicu smo pokazali da možemo igrati s klubovima iz vrha tablice, no opet nam je malo falilo da zaokružimo pobjedu u regularnom dijelu utakmice, a domaćini su se bolje snašli u produžetku i slavili su. Kod domaćina najučinkovitiji su bili Frane Marasović s 20 te Lovre Tvrdić s 15 poena dok su u našoj momčadi najučinkovitiji bili Bruno Levanić-Kutni s 24 te Dario Kuzmanović sa 17 poena.

XX. kolo smo ugostili KK Sesvete i upisali pobjedu 84-67. Utakmicu smo dobro otvorili i poveli te se polako odvajali da bi na početku četvrte četvrtine se odvojili na razliku koju gosti više nisu mogli stići tu razliku. Kod nas su najučinkovitiji bili Bruno Levanić-Kutni s 23 te Antonio Kraljić s 20 poena.

XXI. kolo smo gostovali kod lidera prvenstva KK Cedevite Junior koja je prije ovog susreta osigurala prvo mjesto za doigravanje te je Cedevita slavila na kraju 115-75. Unatoč velikoj razlici na kraju susreta prvo poluvrijeme su bili u egalu i igrali ravnopravno s momčadi koja je namučila ABA ligaša KK Zadar u Kupu Krešimira Ćosića te smo vidjeli u drugom poluvremenu koliko još imamo za raditi. Najučinkovitiji kod domaćina bili su Sven Smajlagić s 19 te Fran Jacović sa 17 poena dok je su za našu momčad najučinkovitiji bili Luka Babić i Bruno Levanić-Kutni s 18 poena.

XXII. kolo smo ugostili KK Zapruđe u zadnjoj utakmici sezone koja je imala veliki rezultatski značaj za obje ekipe u borbi za opstanak u ligi. Na kraju su gosti pokazali kvalitetu i iskustvo koje imaju te su slavili 68-76 gdje su ih predvodili Josip Škara s 22, Dorian Jelenek s 21 te Dorian Ribarić s 20 poena dok su se kod nas istaknuli Bruno Levanić-Kutni s 21 te Antonio Kraljić sa 17 poena. KK Dinamo u ovom kolu pobijedio KK Pulu 1981 te je time zbog lošijeg međusobnog omjera sa Zapruđem i nama KK Pula 1981 ispala iz Prve muške lige.

Sezonu smo završili sa 6 pobjeda i 16 poraza te je daleko od očekivanja koja su svi imali na početku sezone i kvalitete koju je ova ekipa imala nažalost su nas ozljede poremetile i bez nekih igrača smo ostali cijelu sezonu te s obzirom na sve to osiguran je ostanak u ligi što je bilo najbitnije da se može početi na vrijeme graditi za sljedeću sezonu kako bismo se digli na tablici i osigurali svoje mjesto kao stabilnog prvoligaša.

Seniori su nakon sezone dobili 2 tjedna odmora te smo ponovno krenuli trenirati i pripremati se za sljedeću sezonu. U narednom periodu priključit ćemo i perspektivnije igrače naših mlađih kategorija pošto ponovno ne mogu trenirati zbog mjera za suzbijanje epidemije koronavirusa te ćemo slagati seniorsku ekipu za sljedeću sezonu.