">Seniori poraženi nakon produžetka - Košarkaški klub Samobor

Seniori poraženi nakon produžetka

Dom košarke Cedevita, Zagreb, 08.03.2020. g., utakmica 19. kola Prve muške lige, gledalaca 200.

KK Cedevita Junior : KK Samobor 93:78 (36:47)  (20:20, 16:27, 21:15, 16:11, 20:5)

KK Cedevita Junior

David Ušić 28, Aleksa Gatarić 16, Karlo Lukačić 15, Emir Šabić 13, Matej Bošnjak 10, Ante Žužul 6, Matija Markočić 3, Bruno Španja 2, Dorian Ribarić 0, Renato Serdarušić 0.

Trener: Marko Trninić

KK Samobor

Lovro Mandalinić 23, Nikola Ivanković 21, Danko Branković 16, Bruno Levanić-Kutni 15, Vanja Miletić 2, Filip Radulović 1, Mateo Gionechetti Prahin 0, Josip Škara 0, Marin Mihalić 0, Marko Montana 0, Roko Sedlar 0.

Trener: Zdravko Radulović

 

Otišli smo u Zagreb na megdan ekipi Cedevite Junior, koja nam je ostala “dužnik” iz prošle utakmice kada nas je u Samoboru, u prvom dijelu prvenstva savladala rezultatom 74:90, nakon naše jako loše igre u toj utakmici. Nažalost, jedan dio naše ekipe je još osjećao posljedice bolesti, koje su ih zahvatile u prethodnom periodu.

Utakmica je započela izjednačeno. Igralo se koš za koš do šeste minute kada smo se uspjeli odvojiti na sedam koševa razlike (9:16). Međutim, strpljivi domaćin nam nije dozvolio osjetnije odvajanje, već je uspio malo po malo smanjivati rezultat da bi u posljednjoj sekundi četvrtine Emir Šabić uspio pogoditi koš za izjednačenje (20:20).

Uspio je domaćin već nakon tridesetak sekundi druge četvrtine povesti sa četiri koša prednosti (24:20), međutim, brzo su se naši dečki stabilizirali, izjednačili te u dvije minute napravili 0:8 seriju. Nastavili smo sa dobrom igrom u toj četvrtini i u sedmoj minuti tricom Lovre Mandalinića smo poveli 12 koševa razlike (31:43). Dobro je u tim trenucima funkcionirao kvartet Mandalinić – Levanić-Kutni – Ivanković – Branković, koji je zabio sve koševe do tada za nas. Uz to smo uvjerljivo nadskakali domaćina (10:21). Četvrtina je završila našim vodstvom 36:47.

Početkom treće četvrtine uspjeli smo doći do našeg najvećeg vodstva (36:49). Domaćin je počeo igrati agresivnije u obrani i pomalo stizati rezultat da bi u petoj minuti došao na svega 4 koša zaostatka (49:53). Naši su se ponovo trgnuli i počeli podizati rezultat, ali većeg odmaka nije bilo i četvrtina je završila rezultatom 57:62.

U četvrtoj četvrtini su domaćini još jače stisli i u četvrtoj minuti došli do preokreta kada je nakon pet uzastopnih koševa Davida Ušića povela 70:66. Uzvratio je s pet uzastopnih koševa Lovro Mandalinić, a tricom Emira Šabića domaćin je stigao do prednosti 73:71. Do kraja četvrtine i regularnog dijela smo uspjeli izjednačiti na 73:73 i na taj način otići u produžetak.

U produžetku je na terenu postojala samo jedna ekipa i to je bila ekipa domaćina. Odlično su odigrali produžetak i na krilima Alekse Gatarića (3 trice) uvjerljivo nadigrali Risove te taj dio dobili sa 20:5. Po mom skromnom mišljenju, u nastavku je došla do izražaja kondicijska spremnost, jer domaća ekipa ipak trenira dva puta dnevno, za razliku od naše ekipe. Utakmica je završila rezultatom 93:78.

Našu ekipu su predvodili četvorica dvoznamenkastih strijelaca: Lovro Mandalinić sa 23 (7 skokova, 4 asista, 3 oduzete lopte, val. 27), večeras odlični Nikola Ivanković sa 21 (4 skoka, 3 oduzete lopte, val. 12), sjajni Danko Branković sa 16 (13 skokova…!, double-double..!, 3 asista, 4 blokade…!, val…28) i Bruno Levanić-Kutni sa 15 (2 skoka, 1 asist, 1 oduzeta lopta, val. 9) postignutih koševa. Ekipu domaćina je predvodio David Ušić sa 28, Aleksa Gatarić sa 16, Karlo Lukačić sa 15, Emir Šabić sa 13 i Matej Bošnjak sa 10 postignutih koševa.

Slijedeću utakmicu igramo u nedjelju, 15.03.2020. godine, u 18:00 sati, u SD Samobor, protiv ekipe KK Zapruđe.

Risovi, nažalost, izmigoljila nam je pobjeda, ali idemo dalje, potrebno je sada pobijediti KK Zapruđe i probati ostvariti ulazak u play-off. Glave gore i samo hrabro naprijed…!