">Risovi savladali borbene Puljane - Košarkaški klub Samobor

Risovi savladali borbene Puljane

SD Samobor, Samobor, 29.02.2020. g., utakmica 18. kola Prve muške lige, gledalaca 120.

KK Samobor : KK Pula 1981 87: 80 (39:38)  (26:14, 13:24, 22:25, 26:17)

KK Samobor

Lovro Mandalinić 34, Bruno Levanić-Kutni 16, Josip Škara 11, Mateo Gionechetti Prahin 8, Vanja Miletić 8, Danko Branković 7, Nikola Ivanković 3, Filip Radulović 0, Marin Mihalić 0, Marko Montana 0.

Trener: Zdravko Radulović

KK Pula 1981

Kristijan Andabaka 21, Patrick Wrencher Jr. 12, Nikola Filić 11, Matija Bilalović 8, Martin Klepo 8, Marko Dojkić 7, Gvido Guštin 4, Mirko Marić 4, Igor Stojanović 2, Jakša Ivan Šola 2, Lovro Bulešić 1, Petar Božek 0.

Trener: Sandro Nicević

U goste nam je došla ekipa KK Pula 1981, predvođena Kristijanom Andabakom i Matijom Bilalovićem, koja nas je u prvom dijelu sezone pobijedila u Puli 89:70 i koja zna biti izuzetno nezgodna. Momčad koju vodi naš proslavljeni reprezentativac Sandro Nicević, unatoč tome što je se etiketira kao izrazito domaćinsku momčad (u gostima su pobijedili samo jednu utakmicu), zaslužuje našu punu pažnju i oprez, jer je nekoliko utakmica koje je izgubila u gostima, izgubila u vrlo neizvjesnim završnicama. Na sreću, vratio nam se nakon bolesti, Bruno Levanić-Kutni, nama jako bitan igrač, čiji izostanak se itekako osjetio u utakmici protiv Bosca. Također, iako se nalazio u zapisniku, još uvijek smo bez Marina Mihalića, koji je ozlijedio zglob i nalazi se u fazi oporavka.

Započeli smo utakmicu izvrsno i nakon dvije minute, na semaforu je svijetlilo 6:0, a trener gostujuće ekipe je morao pozvati time-out. Unatoč time-outu, i dalje podižemo rezultat, a gosti svoj prvi koš postižu u četvrtoj minuti. Pred kraj četvrtine se raspištoljio Lovro Mandalinić, koji je u periodu od jedne i pol minute zabio 11 uzastopnih koševa (3 trice i dvica…!), čime je umnogome pomogao da se četvrtina završi 26:14.

U drugoj četvrtini gosti dižu svoju igru u obrani i počinju malo-pomalo stizati rezultat. Razigrao se u toj četvrtini njihov večeras najbolji igrač, Kristijan Andabaka, koji je u tom periodu zabio 9 koševa, i rezultat je počeo kopniti, da bi u šestoj minuti četvrtine, koševima Marka Dojkića, došli na dva koša zaostatka (31:29), a isto su ponovili i dvije minute prije kraja (34:32). Ponovo dižemo rezultat na pet koševa prednosti (39:34), da bi gosti u samoj završnici poluvremena smanjili na 39:38. U tom periodu nas je držao Lovro Mandalinić sa 19 postignutih koševa, dok je na suprotnoj strani svoju momčad predvodio Kristijan Andabaka sa 13 ubačaja.

Nakon što su gosti košem Nikole Filića, odmah poveli u trećoj četvrtini sa 39:40, cijela četvrtina je prošla u tvrdoj i grčevitoj igri koš za koš. Cijela četvrtina je prošla u egalu, osim u šestoj minuti kada smo poveli 55:50, ali ni to nije trajalo dugo, jer su gosti vrlo brzo tricom smanjili, a u posljednjoj sekundi četvrtine, tricom Mirka Marića došli i do vodstva od 61:63.

Četvrta četvrtina je nastavljena u grčevitoj borbi za svaki koš. Gosti u trećoj minuti dolaze do vodstva od 5 koševa razlike (64:69), što tjera našeg trenera na time-out. Time-out je pomogao našoj ekipi koja u dvije minute stiže i prestiže vodstvo gostiju (73:70). Međutim, uporni gosti se ne predaju i na minutu i pol prije kraja utakmice uspijevaju izjednačiti rezultat (78:78). Kada se činilo da nas čeka jedna dramatična završnica, Risovi zaključavaju sve prilaze košu, Mateo Gionechetti-Prahin oduzima dvije lopte i u periodu od jedne minute munjevitim kontrama uspijevamo napraviti seriju 8:0 i odvesti utakmicu u mirne vode. Konačni rezultat utakmice je glasio 87:80.

Našu momčad je predvodio izvrsni Lovro Mandalinić sa 34 (6/10 trice, 3 skoka, 5 asista, 3 oduzete lopte, val. 37…!), a asistirali su mu rekonvalescent Bruno Levanić-Kutni sa 16 (1 skok, 4 asista, 2 oduzete lopte, 1 blokada, val. 10) i Josip Škara sa 11 (10 skokova, 8 asista, umalo triple-double…!!, val. 18). Veliku pomoć su imali u kapetanu Mateu Gionechettiu Prahinu i Vanji Miletiću sa po 8 i Danku Brankoviću sa 7 postignutih koševa. I svi ostali igrači koji su nastupili su dali sve od sebe da ostvarimo ovu pobjedu. Goste je predvodio odlični Kristijan Andabaka sa 21, Patrick Wrencher Jr. sa 12 i Nikola Filić sa 11 postignutih koševa.

Slijedeću utakmicu igramo u nedjelju, 08.03.2020. godine u 18:00 sati, u Domu košarke Cedevita, protiv ekipe KK Cedevita Junior.

Risovi, čestitke na zasluženo izborenoj pobjedi i nadamo se pobjedi i u slijedećoj utakmici…!