">Bosco nadigrao Risove - Košarkaški klub Samobor

Bosco nadigrao Risove

SD Boško Božić-Pepsi, Zagreb, 22.02.2020. g., utakmica 17. kola Prve muške lige, gledalaca 100.

KK Bosco : KK Samobor 84:59 (52:30)  (30:17, 22:13, 14:17, 18:12)

KK Bosco

Puljko Hrvoje 29, Puou Makur Mabor Manyoun 17, Zrnić Marin 16, Vidović Mateo 10, Porobić Vito 8, Tomic Mihael 2, Brzović Ante 1, Fantina Mario 1, Gnjidić Lovro 0, Kuga Marin 0, Marković Ivan 0.

Trener: Goran Perić

KK Samobor

Miletić Vanja 14, Škara Josip 12, Gionechetti Prahin Mateo 9, Mandalinić Lovro 9, Branković Danko 4, Ivanković Nikola 4, Radulović Filip 4, Montana Marko 3, Mihalić Marin 0, Sedlar Roko 0.

Trener: Zdravko Radulović

Otišli smo u subotu na megdan ekipi KK Bosco, izuzetno oslabljeni zbog neigranja Brune Levanića-Kutnog i Tomislava Đurinovića, koji su zbog bolesti ostali kod kuće. Kad tome dodamo činjenicu da su skoro svi igrači bili u posljednja dva tjedna bolesni ili ozlijeđeni, nismo sa nekim velikim optimizmom otišli na utakmicu sa Boscom koji u posljednje vrijeme niže samo pobjede i nalazi se na drugom mjestu na tablici Prve muške lige.

U utakmicu nismo ušli loše, čak smo i vodili do pete minute utakmice (7:10) i nakon toga smo jednostavno stali i dopustili Boscu da nas nadigra. Do kraja četvrtine smo uspjeli primiti čak 30 koševa, a zabili smo samo 17.

Ni u drugom dijelu nije bilo ništa bolje. Bosco nas je potpuno nadskakao (23:5), a njihov postotak šuta je bio izvrsnih 65,4%. dok smo mi zabijali samo 44,8%. Bosco je trice gađao 5/11 ili 45,5%, a mi 2/12 ili 16,7%. Obranu smo igrali vrlo slabo i bez energije i agresivnosti i naša sreća je bila da nas Bosco nije još više uneredio. Dovoljno je reći da smo u drugoj četvrtini napravili samo dva (2..!) faula tijekom igre, pa rezultat nije ni mogao biti bolji. Rezultat druge četvrtine je bio izuzetno visokih 52:30 za domaćine. U tim trenucima naš jedini koliko-toliko raspoloženi igrač je bio Josip Škara sa zabijenih 9 koševa.

U treću četvrtinu smo opet ušli loše i dozvolili smo domaćinu da ode na najviših 56:30 u trećoj minuti utakmice. Nakon toga naši dečki su se malo trgnuli i ipak zaigrali kako znamo i možemo. Podigli smo agresivnost u obrani i stisnuli domaćine te smo u sedmoj minuti došli do 59:41, napravivši u tom periodu 3:11. Međutim, domaćin je ponovo preuzeo stvari u svoje ruke, otišao na 24 razlike u osmoj minuti (66:42), da bi mi ponovo stisnuli i završili četvrtinu sa 66:47.

Posljednju četvrtinu smo ponovo dobro započeli. Stisnuli smo ponovo u obrani i sedam minuta prije kraja smo došli na 14 koševa zaostatka (66:52) i imali smo priliku još smanjiti rezultat, međutim promašili smo slijedeća tri napada, što kažnjava iskusni Hrvoje Puljko i tricom označava početak kraja za našu ekipu. Nakon toga, naši već vidljivo umorni i od bolesti izmučeni igrači su potpuno pali, što domaća ekipa koristi i završava ovu utakmicu sa 25 koševa razlike (84:59). Drugo poluvrijeme smo odigrali puno bolje nego prvo. Čak smo u tom periodu i nadskakali domaćine (17:28), međutim šut za tricu nam je bio katastrofalno loš, samo 4/30 ili 13,33%. Ukupni šut nam je bio 37%, u odnosu na 55% domaćina.

Naše dečke su predvodili, večeras odlični, Vanja Miletić sa 14 (11 skokova, double-double…!, 2 asista, 1 blokada, val. 14), Josip Škara sa 12 (4 skoka, 6 asista, 3 oduzete lopte, val. 12) i, moram spomenuti našeg kapetana Matea Gionechettia Prahina, koji je taj dan navršio 29. rođendan, a koji je zabio 9 (5 skokova, 1 asist, 3 oduzete lopte, val. 14) zabijenih koševa. Bosco su predvodili izvrsni Hrvoje Puljko sa 29, Puou Makur Mabor Manyoun sa 17, Marin Zrnić sa 16 i Mateo Vidović sa 10 zabijenih koševa.

Slijedeću utakmicu igramo u subotu, 29.02.2020. godine, u 18,00 sati, u SD Samobor, protiv ekipe KK Pula 1981.

Risovi, nadamo se da ćete do te utakmice preboljeti sve bolesti i sanirati ozljede te da ćemo u jednoj hrabroj i muškoj borbi doći do nove pobjede…!