Bosco nanio prvi poraz Risovima

SD SAMOBOR, utakmica 6. kola Prve muške lige, prisutno 250 gledalaca.

KK SAMOBOR : KK BOSCO  77:78 (27:20, 15:22, 22:18, 13:18)

U 6. kolu ugostili smo ekipu KK Bosco. Iako je do ove utakmice ekipa Bosca imala omjer pobjeda i poraza 1:4, taj omjer nije pokazivao pravu snagu našega gosta. Ekipa Bosca je prepuna talentiranih, sadašnjih i bivših juniora KK Cibona, predvođenih sa dva izuzetno kvalitetna i prekaljena igrača: Lukom Katurom i Marinom Zrnićem. S druge strane, ponovo smo nastupili oslabljeni bez L. Mandalinića (ozljeda) i T. Đurinovića (u procesu povratka trenažnom procesu nakon ozljede), a do ove utakmice smo ostvarili sve pobjede u ligi i dijelili prvo mjesto na tablici sa ekipom KK Jazine Arbanasi.

Tribine su ponovo bile fino popunjene i svi uvjeti da vidimo jednu kvalitetnu košarkašku predstavu su bili ispunjeni.

Ušli smo u igru odlučno i čvrsto, sa željom da ostvarimo pobjedu. Rezultat se kretao u pravom smjeru i četiri minute prije kraja četvrtine košem J. Škare na semaforu je svijetlio rezultat 20:10 za nas. J. Škara je pritom zaradio i dodatno bacanje, koje nažalost nije uspio pogoditi, a u nastavku napada B. Levanić-Kutni ne zabija zicer, što gosti koriste i uspijevaju smanjiti rezultat, a četvrtina završava rezultatom 27:20 za našu ekipu. Fenomenalnu četvrtinu je odigrao L. Žorić koji je zabio u ovom periodu 20 koševa…! Bosco su u ovoj četvrtini predvodili L. Katura i M. Zrnić ubacivši po 8 koševa svaki.

Međutim, u drugoj četvrtini se vidjelo da nećemo baš tako lako doći do pobjede. Žilavi gosti su se trgnuli i počeli sustizati našu prednost da bi minutu i pol prije kraja četvrtine poveli 37:42 koševima M. Zrnića. Trgnuli su se tada naši momci i uspjeli do kraja poluvremena izjednačiti rezultat na 42:42, što je i bio konačni rezultat s kojim se otišlo na odmor. Ponovo nas je vukao L. Žorić (12 koševa u četvrtini), a potporu mu je pružao samo donekle J. Škara. S druge strane M. Zrnić nas je nastavio puniti (10 koševa), a asistirao mu je mladi Lovro Gnjidić (6 koševa u četvrtini).

U trećoj četvrtini gosti nastavljaju sa svojom dobrom igrom i nakon tri i pol minute, košem Ivana Markovića vode 48:55. Nakon održanog time-outa ponovo se budimo i trideset i dvije sekunda prije kraja četvrtine odlazimo na šest koševa razlike (64:58). Gosti do kraja četvrtine uspijevaju samo smanjiti rezultat na 64:60. Ponovo nas je izvlačio L. Žorić sa svojih novih 10 koševa, ali je nažalost imao slabu asistenciju ostalih igrača iz ekipe, izuzev J. Škare i kapetana Matea Gionechettia-Prahina koji je u ovoj četvrtini zabio svoje prve koševe (6 koševa). Kod gostiju su M. Zrnić i L. Katura držali svoju ekipu još uvijek u igri.

Ulaskom u posljednju četvrtinu i protekom iste bilo je vidljivo da polako kopni snaga u našim glavnim igračima L. Žoriću i J. Škari, koji su odigrali cijelu utakmicu. Osam i pol minuta prije kraja utakmice, košem F. Radulovića, otišli smo na sedam koševa prednosti (69:62). Međutim, pet minuta prije kraja koševima Makura Mabora Manyouna Puoua su gosti došli na samo koš zaostatka (69:68), da bi koševima istog igrača, dvije i pol minute prije kraja i poveli 73:74. Do kraja utakmice vodila se borba za svaku loptu i svaki koš, a gosti dolaze u vodstvo od 76:78 dvadeset i tri sekunde prije kraja koševima Vite Porobića. Risovi kreću u zadnji napad i pokušaj izjednačenja i tom prilikom sekundu prije kraja L. Žorić iznuđuje posljednji prekršaj na sebi i ima priliku iz slobodnih bacanja odvesti utakmicu u produžetak. Uspijeva pogoditi prvo bacanje, međutim umor čini svoje i Luka promašuje drugo bacanje, gosti uspijevaju uhvatiti loptu i to je bio znak za početak njihovog slavlja i potpuno zaslužene pobjede.

U našoj postavi je briljirao L. Žorić koji je zabio 47 koševa (triple-double…!, 16 skokova, 15 iznuđenih faula), a pomagao mu je J. Škara sa postignutih 13 koševa (5 asista, 4 skoka). Osim kapetana M. Gionechettia-Prahina koji je zabio 8 koševa (7 skokova, 1 asist), ostali igrači, unatoč trudu, nisu uspijevali nečim odskočiti i ozbiljnije pripomoći da bi se ostvarila pobjeda. Bosco su predvodili M. Zrnić sa 25, L. Katura sa 18, Makur Mabor Manyoun Puou sa 14 i L. Gnjidić sa 10 postignutih koševa.

Slijedeću utakmicu igramo u nedjelju, 17.11.2019. g. u 18,00 sati u Domu sportova Mate Parlov u Puli.

Iako, nažalost, nismo uspjeli pobijediti, Risovi, glave gore i nastavite samo hrabro dalje…!