">Risovi osvojili Gripe...! - Košarkaški klub Samobor

Risovi osvojili Gripe…!

SD na Gripama u Splitu, utakmica 4. kola Prve muške lige, prisutno 60 gledalaca.

KK UNIVERSITAS : KK SAMOBOR 64:85 (21:21, 9:22, 25:29, 9:13)

U legendarnoj dvorani na Gripama odigrana je u subotu, sa početkom u 15,00 sati, prva utakmica 4. kola Prve muške lige, u kojoj smo u goste otišli ekipi KK Universitas iz Splita.

Ekipu domaćina sačinjavaju juniori i mladi igrači KK Splita. Radi se o jednoj mladoj, ali izuzetno talentiranoj i potentnoj družini koja će, vjerujem, zagorčati život mnogim ekipama koje joj se nađu na putu. Ekipa KK Univesitas je stručno i profesionalno vođena od mladog, ali talentiranog trenera Milana Karakaša, koji je široj košarkaškoj publici poznat i kao izbornik U-16 reprezentacije Hrvatske, koja se okitila zlatom u Novom Sadu 2018. godine.

Ovu utakmicu smo ponovo započeli bez M. Montane i T. Đurinovića (ozljede), a na put nije išao ni F. Radulović kojeg je, nažalost, visoka temperatura primorala da ostane kod kuće. Nadamo se skorom oporavku i povratku na parket sve trojice naših igrača.

Utakmicu su domaćini započeli vodstvom 3:0 i 5:3 i to su bila, pokazat će se kasnije, najveća vodstva domaćina na utakmici. Malo-pomalo su Risovi podizali agresivnost u obrani, što je rezultiralo i povećanjem vodstva od 9:17 u 5-oj minuti susreta. Malo su se naši igrači nakon toga opustili i dopustili domaćinu da prvu četvrtinu završi u egalu 21:21.

U drugoj četvrtini smo se jednostavno razletili po terenu, gdje smo domaćinima dozvolili da zabiju samo 9 koševa u četvrtini, dok smo mi zabili 22 koša te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 30:43 za Risove. Našu ekipu su u prvom poluvremenu predvodili L. Mandalinić sa 12 i L. Žorić sa 11 postignutih koševa. Domaću ekipu je predvodio I. Perasović sa 10 zabijenih koševa.

U trećoj četvrtini Risovi i dalje stišću gas i u jednom trenutku odlaze na velikih 23 koša razlike (42:65) i uz povremena opuštanja lagano održavaju razliku te četvrtina završava rezultatom 55:72 za nas.

Zadnja četvrtina protiče u rutiniranom održavanju razlike u našu korist. U tom periodu se naročito istakao L. Žorić, koji je mladim i neiskusnim suparnicima održao pravu malu nastavu iz košarke, zaradivši u tom periodu u nekoliko navrata dodatna bacanja nakon koša. Nažalost, četiri minute prije kraja se ozlijedio L. Mandalinić, koji je zbog toga bio prisiljen izaći iz igre. Koliko je teška ozljeda, vidjet ćemo u narednim danima i samo se nadamo da nije teška i da će Lovro uskoro ponovo na teren. Utakmica je završila rezultatom 64:85 za Risove, što znači da su Risovi i dalje, uz ekipe KK Jazina i KK Ribola Kaštela, neporažena ekipa u Prvoj muškoj ligi.

Našu ekipu je u ovoj utakmici predvodio “profesor” L. Žorić sa 26 (opet double-double, 12 skokova, 4 asista, 8 zarađenih faula), L. Mandalinić sa 20 (7 skokova, 3 trice, 2 asista) i J. Škara sa 11 (4 skoka, 5 asista) postignutih koševa. Posebno veseli povratak B. Levanića-Kutnog, koji je u ovoj utakmici imao značajniju minutažu te je priskrbio 6 koševa (8 asistencija, 5 skokova) i možemo se samo nadati da ćemo uskoro opet gledati “Bumbara” u onom njegovom prepoznatljivom izdanju te da će predstavljati značajno pojačanje ovoj ekipi. Ovaj put su svi igrači ušli u igru, a stručni stožer (Z. Radulović – M. Sedlar, uz podršku našeg Z. Džimbega-Baće) je po običaju bio na visini stručno-tehničkog zadatka. Ponovo moram istaknuti V. Miletića, koji se borio kao ris u obrani (6 koševa, 5 skokova), a i svi ostali igrači koji su igrali, su dali svoj obol ovoj pobjedi.

Moram pohvaliti malu, ali izuzetno glasnu ekipicu ( M. Kelečić, D. Župačić, R. Levanić-Kutni i D. Mustafić te V. Klačić i moja malenkost, kao vozači ekipe), koja je potegnula do Splita i nalazila se na tribinama, pružajući glasnu podršku našoj ekipi na putu do njezine četvrte pobjede.

Slijedeću utakmicu igramo u subotu, 02.11.2019. g. u 18,00 sati, u SD Samobor, protiv ekipe KK Ribola Kaštela, što će biti pravi košarkaški derbi i praznik košarke te Vas sve pozivamo na utakmicu da se pojavite u velikom broju i da pomognemo našoj ekipi na putu ka novoj pobjedi.

Puno pozdrava…!