Risovi savladali Omiš…!

SD SAMOBOR, utakmica Prve muške lige, prisutno 220 gledalaca.

KK SAMOBOR : KK OMIŠ ČAGALJ TOURS 85:72 (34:20, 14:20, 22:20, 15:12)

U nedjelju 06.10.2019. g. sa početkom u 18,00 sati je naša seniorska ekipa odigrala prvu utakmicu u Prvoj muškoj ligi i to protiv ekipe Omiš Čagalj Tours, koja je kao i mi ovu sezonu izborila ovaj rang natjecanja, ali su oni ušli kroz kvalifikacije za ulazak u Prvu mušku ligu, dok smo mi to ostvarili kroz poziv UO HKS-a. Povijesna je to utakmica koju smo odigrali, obzirom da se prvi put natječemo u ovom rangu natjecanja i bilo nam je važno da pokažemo da zaslužujemo biti u ovom košarkaškom društvu.

Tribine su bile dobro popunjene na kojima se okupilo više od 220 ljubitelja kluba i košarke koji su došli vidjeti naše dečke na djelu i podržati ih na putu prema prvoj prvenstvenoj pobjedi.

Već na zagrijavanju se vidjelo da su dečki odlučni da ovu utakmicu dobiju i sa pobjedom krenu u sezonu. Iz svakog njihovog pokreta vidjela se agresivnost i želja za pobjedom.

Od prve sekunde su Risovi jurnuli na protivnika, iznenadivši ih agresivnom obranom i brzim protunapadima, prisilivši trenera gostujuće ekipe da već u 4. minuti zove time-out. Već tada se vidjelo da se ove večeri ekipa Omiša neće dobro provesti u Samoboru. Nakon jedinog vodstva gostiju od 6:7, na terenu je postojala samo jedna ekipa – Samobor…! Zastrašujuće je izgledao rezultat 30:13 u osmoj minuti utakmice za Risove, nakon uraganske igre, kojom su doslovno pomeli protivnika s terena. Agresivnom obranom su doslovno uništili protivnika, dopustivši mu da do 8. minute zabije samo 13 koševa. Nakon toga su naši igrači malo popustili, dozvolivši protivniku da do kraja četvrtine zabije 20 koševa. Četvrtina je završila 34:20 za našu ekipu.

Zadovoljni ovakvim rezultatom, Samoborci su u drugu četvrtinu ušli opušteno, što je za posljedicu imalo izgubljenu četvrtinu u kojoj su zabili samo 14, dok je ekipa Omiša zabila 20 koševa. Gosti su znali iskoristiti opuštenost naše ekipe i na odmor se otišlo rezultatom 48:40 za Risove. Iskusni i prekaljeni Ivan Mimica je koristio svaku našu grešku i u prvom poluvremenu je zabio 16 koševa za Omiš, držeći još uvijek svoju ekipu u igri.

Ni ulazak u drugo poluvrijeme nije izgledao dobro. Samoborci su dozvolili protivniku da se približi na samo tri koša zaostatka u 26. minuti (54:51). U tom periodu je stao i Lovro Mandalinić koji je do poluvremena zabio 15 koševa i bio uvjerljivo naš najbolji strijelac u tom periodu. Međutim, nakon toga, naši igrači ubacuju u brzinu više i odličnom obranom i brzim kontranapadima odvode utakmicu u mirnije vode te u 29. minuti rezultat glasi 68:56 nakon sjajno izvedene kontre i zakucavanja Gionechettija. Rezultat na kraju treće četvrtine glasi 70:60.

U posljednjoj četvrtini naši igrači, predvođeni Lukom Žorićem, održavaju rezultat na sigurnom razmaku, da bi u 39. minuti ponovo otišli na 17 koševa razlike (85:68), pritom dobivši priliku svi igrači koji su bili upisani u zapisnik. Iskoristili su naši igrači u tim trenucima umor gostiju da povećaju rezultat. Konačni rezultat je glasio 85:72 za prvu povijesnu pobjedu u Prvoj muškoj ligi.

Risove su u ovoj utakmici predvodili Lovro Mandalinić sa 20 (4 trice, 4 asistencije), Luka Žorić sa 19 (11 skokova, 4 asistencije), Josip Škara sa 12 (1 trica, 10 skokova, 6 asistencija) i Mateo Gionechetti-Prahin sa 10 (5 skokova) zabijenih koševa. Posebno se svima svidio 17-godišnji i energični Filip Radulović koji se bez ikakva respekta, borio sa fizički snažnijim i daleko iskusnijim protivnicima, zabivši 8 koševa (2 trice). I svi ostali igrači koji su ušli u igru su dali sve od sebe i tako učestvovali u ovoj pobjedi. Odličnu ekipu Omiša, koja je izuzetno kvalitetan protivnik, koja će mnogima u ovom prvenstvu pomrsiti račune, je predvodio izvrsni Ivan Mimica sa 30 zabijenih koševa, a asistirao mu je Mateo Zonjić sa 14 zabijenih koševa.

Slijedeću utakmicu igramo u nedjelju 13.10.2019. g. u 19,30 sati u sportskoj dvorani “Sutinska vrela” u Podsusedu, protiv ekipe KK “Rudeš” te Vas pozivamo da dođete u što većem broju bodriti naše dečke na ovom gostovanju.