Suci: Mustapić, Jež, Kalinterna – Zagreb. Gledaoca: 60.

96:41 (44:14)

(27:6, 17:8, 23:15, 29:12)

SAMOBOR: Bruno Levanić-Kutni 23, Lovro Mandalinić 22, Bruno Srabotnak 13, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Marko Šilobod 7, Luka Žilić 7, Dario Gazić 5, Jakša Milatić 4, Josip Škara 4, Lovro Jelić 2; Trener: Marin Sedlar

AGENS UNIVERS: Luka Cindrić 14, Damjan Bandić 8, Ivan Bilić 7, Tin Bušić 5, Ivan Ćirić 5, Luka Seničić 2, Karlo Krčelić, Juraj Čičko, Ante Matijević, Pavel Sovulj; Trener: Damjan Bandić

Seniori Samobora u 15 kolu II lige Centar uvjerljivo su pobijedili na domaćem terenu ekipu Agens Universa rezultatom 96:41.

Nakon prošlotjednog nepredviđenog gostujućeg kiksa napaljeni Samoborci potpuno su deklasirali ekipu Agens Univers s 55 koševa razlike. Gosti jednostavno nisu mogli probiti odličnu obranu Samoboraca koji već do poluvremena imaju visoku prednost od 44:14. Do kraja utakmice publika je mogla uživati u majstorijama Samoboraca koje je na kraju začinio kapetan ekipe Mateo Gionechetti-Prahin nakon NBA zakucavanja s okretom od 360 stupnjeva.

Svi Samoborci su se upisali u strijelce, a najučinkovitiji su bili Bruno Levanić-Kutni s 23 i Lovro Mandalinić s 22 koša.

Kod Agens Universa najučinkovitiji je bio Luka Cindrić s 14 koševa.

odigrano u nedjelju 24.02.2019. u 18,00 sati u SD Dom Sportova III u Zagrebu

Suci: Kruljac, Čačić, Lončar – Zagreb. Gledaoca: 50.

Zrinjevac 1973 : Samobor

79:71 (46:33)

(26:15, 20:18, 18:20, 15:18)

SAMOBOR: Josip Škara 20, Lovro Mandalinić 11, Vanja Miletić 10, Bruno Srabotnak 9, Marko Šilobod 6, Mateo Gionechetti-Prahin 6, Bruno Levanić-Kutni 5, Dario Gazić 4, Luka Žilić 0, Jakša Milatić; Trener: Marin Sedlar

ZRINJEVAC 1973: Kristijan Validžić 26, Dean Popović 15, Martin Juršić 12, Ivan Barić 7, Mateo Habazin 7, Ante Martinac 7, Emanuel Lončarić 2, Filip Vranješ 2, Marko Krpeljević 1, Ivan Jukić 0, Ivan Ćorić 0, Fran Došen; Trener: Vanja Uzelac

Seniori Samobora u 14 kolu II lige Centar izgubili su na gostujućem terenu od ekipe Zrinjevca 1973 rezultatom 79:71.

Do sedme minute susreta i rezultata 14:15 igralo se u egalu. Do kraja četvrtine te početkom druge četvrtine Samoborci su potpuno zablokirali, u napadu se lopte gube kao po traci, a kroz poroznu obranu domaćini serijom ubačaja od 19:0 ostvaruju vodstvo od 18 koševa. Tek tada Samoborci igraju angažiranije u obrani i napadu, te polovicom treće četvrtine stižu na najbližih 5 koševa zaostatka. Međutim, tada ponovo griješe u par čistih kontranapada tako da gosti ponovo odlaze na desetak koševa prednosti koje uspješno brane do kraja utakmice za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Josip Škara s 20 koševa.

Kod Zrinjevca 1973 najučinkovitiji je bio Kristijan Validžić s 26 koševa.