Suci: Gracin, Čačić, Topić – Zagreb. Gledaoca: 50.

72:76 (38:37)

(18:15, 20:12, 8:19, 26:20)

SAMOBOR: Niko Gril 18, Bruno Levanić-Kutni 13, Lovro Mandalinić 11, Dario Gazić 9, Mateo Gionechetti-Prahin 9, Jakša Milatić 8, Josip Škara 6, Marko Šilobod 2, Vanja Miletić, Bruno Srabotnak, Tomislav Đurinović, Luka Žilić; Trener: Marin Sedlar

PODSUSED: Hrvoje Božić 22, Ivan Ćosić 16, Damir Harapin 12, Bruno Jesenko 10, Luka Župan 7, Hrvoje Planinić 3, Dominik Šoštarko 2, Luka Šušak, Vjeran Grozdanić, Leonardo Mazić, Bojan Kežman, Luka Bekavac; Trener: Ivan Vukoja

Seniori Samobora u 12 kolu II lige Centar pobijedili su u gostima ekipu Podsuseda rezultatom 72:76.

Početnih 14:2 za Samobor domaćini do poluvremena uspijevaju preokrenuti za vodstvo od 38:37. Početkom drugog poluvremena Samoborci ponovo serijom od desetak koševa ostvaruju prednost koju uspješno brane do pred kraj utakmice kada domaćini sa zonskim presingom po cijelom terenu uspijevaju tek ublažiti poraz ali ne i zaprijetiti preokretom tako da bodovi zasluženo odlaze u Samobor.

Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošču Niko Gril s 18 i Bruno Levanić-Kutni s 13 koševa.

Kod Podsuseda najučinkovitiji su bili Hrvoje Božić s 22 i Ivan Ćosić sa 16 koševa.

odigrano u subotu 02.02.2019. u 17,30 sati u SD Samobor u Samoboru

Suci: Gracin, Rogić, Juraga – Zagreb. Gledaoca: 150.

Samobor : Sesvete

67:86 (36:43)

(23:21, 13:22, 11:20, 20:23)

SAMOBOR: Niko Gril 15, Bruno Levanić-Kutni 13, Lovro Mandalinić 11, Tomislav Đurinović 10, Josip Škara 9, Mateo Gionechetti-Prahin 4, Dario Gazić 2, Jakša Milatić 2, Vanja Miletić 1, Marko Šilobod, Luka Žilić, Bruno Srabotnak; Trener: Marin Sedlar

SESVETE: Dario Papak 26, Matej Krajačić 15, Ivan Radman 15, Philip Babić 13, Mislav Oršanić 5, Karlo Findri 4, Ivan Perković 4, Marijan Vlašić 2, Mirko Semren 2, Antonio Mišić, Franko Dugandžić, Karlo Ojdanić; Trener: Tomislav Vouk

Seniori Samobora u 11 kolu II lige Centar izgubili su u derbiju kola na domaćem terenu od ekipe Sesveta rezultatom 67:86.

Nakon izjednačene igre u prvoj četvrtini, u drugoj Samoborci igraju u grču, kao da su im se oduzele i ruke i noge, te ostaju dugih šest i pol minuta utakmice bez ubačaja dok gosti serijom od 19 uzastopnih koševa dolaze do velike prednosti od 40:23 i tu je praktički bila prelomljena utakmica. Još u dva navrata su Samoborci smanjivali na šest ili sedam razlike ali bi vrlo brzo gosti vraćali prednost na dvadesetak razlike, te su na kraju zasluženo slavili za povratak na prvo mjesto lige. Ovaj puta Sesvećani su odlično i čvrsto odigrali svih 40 minuta klasičnu zonsku obranu protiv koje Samoborci jednostavno nisu imali rješenje, a uz to i gubili lopte kao na traci, te imali na kraju nevjerojatnih 27 izgubljenih lopti.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Niko Gril s 15 koševa i 10 skokova.

Kod Sesveta nezaustavljiv je bio Dario Papak s 26 koševa, a uz to odlično je razigravao i asistirao svojim suigračima.