Suci: Kruljac, Marijan, Šonjić – Zagreb. Gledaoca: 70.

68:57 (35:28)

(16:16, 19:12, 18:15, 15:14)

SAMOBOR: Bruno Levanić-Kutni 34, Mateo Gionechetti-Prahin 13, Bruno Srabotnak 9, Tomislav Đurinović 6, Dario Gazić 6, Vanja Miletić, Luka Žilić, Josip Škara, Niko Gril, Lovro Mandalinić; Trener: Marin Sedlar

ZRINJEVAC 2009: Ante Martinac 14, Kristijan Validžić 13, Dean Popović 7, Martin Juršić 7, Ivan Barić 6, Lovro Kušec 4, Valentin Bura 4, Marko Krpeljević 2, Emanuel Lončarić, Filip Veček; Trener: Ivica Burić

Košarkaši Samobora u 5 kolu II lige Centar pobijedili su na domaćem terenu ekipu Zrinjevca 2009 rezultatom 68:57.

Nakon egal igre u prvoj četvrtini Samoborci su u drugoj krenuli maestralno i s 15 koševa u nizu ostvarili najveću prednost na utakmici. Međutim gosti se ne predaju i na dvije minute prije kraja utakmice smanjuju na samo 6 koševa zaostatka. Ipak Samoborci ne dozvoljavaju nikakvo iznenađenje, te su petom pobjedom u nizu zasjeli na vrhu tablice, a prati ih četvorka tek s jednim bodom zaostatka: Agens Univers, Mladost, Zapad i Sesvete. Tim redom Samoborcima predstoje i slijedeća tri derbija, prvo u gostima kod Agens Universa, pa doma protiv Mladosti i na kraju u gostima kod Zapada u kojima će se odlučivati jesenski naslov lige.

Kod Samoboraca briljirao je učinkovitošću Bruno Levanić-Kutni s 34 koša, a odlično je odigrao i kapetan ekipe Mateo Gionechetti-Prahin s 13 koševa i 12 skokova.

Kod Zrinjevca najučinkovitiji je bio Ante Martinac s 14 koševa.