Pobjeda za kraj

Dana 14.04.2018. g. sa početkom u 18,00 sati, u legendarnoj “Dvojci” Doma sportova, odigrana je utakmica posljednjeg 18. kola, 1. juniorske lige regije Centar, između domaćina KK Bosco i KK Samobor.

Ušli su naši dečki sa željom da pobijede domaćine, iako su znali da to neće biti nimalo lak zadatak. Prva četvrtina je to i pokazala, gdje se u međusobno nervoznoj igri rezultat cijelo vrijeme održavao u egalu, da bi na kraju otišao na stranu domaćina (21:18).

U drugoj i trećoj četvrtini naši dečki dodaju gas, igrajući izuzetno agresivno u obrani, sa munjevitim kontranapadima, gdje smo drugu četvrtinu dobili 14 razlike (35:46), a kraj treće četvrtine smo dočekali sa 19 razlike za nas (51:70).

Posljednja četvrtina je poslužila da se pokažu i mlađi igrači, tako da su domaćini ovu četvrtinu dobili rezultatom 20:18, te je utakmica završila našom pobjedom 71:88.

Briljirao je u našoj ekipi Karlo Filipović koji je zabio 31 koš te je bio uvjerljivo najbolji igrač na terenu i nerješiva zagonetka za domaću ekipu. Osim njega, dvoznamenkasti su bili i odlični Lovro Jelić sa 21, Kristijan Iviček sa 11 i Marko Matijaščić sa 10 postignutih koševa.

Ovom pobjedom naši juniori su, unatoč velikom broju ozljeda i bolesti tijekom sezone i svih silnih pehova koji su nas pratili, zauzeli odlično sedmo mjesto u najjačoj juniorskoj ligi u RH. Vjerujemo da će, kada budu kompletni i zdravi, postizati još bolje rezultate iduće sezone.