">Seniori nemoćni protiv Sesveta - mlađe selekcije uspješne - Košarkaški klub Samobor

Seniori nemoćni protiv Sesveta – mlađe selekcije uspješne

Seniori nemoćni protiv Sesveta

Košarkaši Samobora u 26 kolu A2 lige seniora izgubili su na gostujućem terenu u Sesvetama od ekipe Sesveta s rezultatom 103:79. Samoborci su dobro krenuli i u osmoj minuti utakmice imaju prednost od 17:22. Međutim zadnje dvije minute domaćini serijom od deset koševa preuzimaju vodstvo od 5 koševa razlike koje uspješno brane do poluvremena. Drugo poluvreme domaćini igraju kao u transu, odličnu obranu i u napadu pogađaju gotovo bez promašaja iz svih pozicija tako da su im Samoborci mogli na kraju samo čestitati na odličnoj igri i pobjedi. Kod Samoboraca briljirao je Jakša Milatić s 34 koša, a donekle ga je pratio samo Niko Gril s 16 koševa. Kod Sesveta najučinkovitiji su bili Philip Babić 25 i Nikola Raguž 23 koša.

Kadeti uvjerljivi u županijskoj ligi

Kadeti Samobora u 4. kolu lige na domaćem terenu pobijedili su ekipu Podsuseda s rezultatom 104:46. U prvoj četvrtini gosti uspijevaju donekle držati priključak. Početkom druge četvrtine serijom od 17 koševa Sedlara i Matovića Samoborci odlaze na nedostižnih dvadeset koševa prednosti. U drugom poluvremenu gosti se praktički predaju i Samoborci dolaze do zaslužene i rekordne pobjede od 58 koševa razlike. U pobjedi Samoboraca istakli su se učinkovitošću Knezović s 30 i Kontak sa 21 košem. Kod Podsuseda najučinkovitiji je bio Gluhović sa 16 koševa.

Rekapitulacija utakmice.

Lista strijelaca kadeta KK Samobor u Županijskoj ligi.

Mlađi kadeti se učvrstili na vrhu tablice

Mlađi kadeti Samobora u 8. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Krapine s rezultatom 87:69. Nakon egal rezultata 20:20 u prvoj četvrtini, u drugoj Samoborci igraju furiozno ubacivši 33 koša za nedostižnu prednost od 23 koša razlike, dovoljno da u nastavku utakmice dobiju priliku i mlađi igrači. Ovom pobjedom Samoborci su se na čelu lige odmakli za dvije pobjede od svojih pratioca. Kod Samoboraca istakli su se učinkovitošću Leonardo Rubinić s 26 i Lovro Sedlar sa 21 košem. Kod Krapine najučinkovitiji je bio Danijel Strehovec sa 27 koševa.